Emailová konverzace

Neupravený přepis emailové konverzace s Janem Sternem

(optimalizováno formátování kvůli lepší čitelnosti; emailové adresy nahrazeny jmény; odchozí linky editovány)


Od: Mordemy
Datum: 28. dubna 2012 13:46
Komu: Jan Stern

Dobrý den,

jsem fanoušek psychoanalýzy, světa, lidí, orálně-análního, a kromě jiného i vašich knížek a textů obecně.

Věc se má následovně:

Když zadám do Googlu výraz “jan stern”, jako první link mi to vyhodí heslo “Jan Stern” na Wikipedii, kde jsou dvě souvětí, pak seznam článků na blistech a pak už vesměs takovou všehochuť odkazů do které se míchá Štern z blogů na aktualne.centrum.cz, odkazy na vaše nové knížky v různých knihkupectvích, články na webech, v nižch jste zmíněn, vaše články v Novém Prostoru atd. Podle všeho nemáte žádnou “osobní stránku”, žádné “webové portfolio” nebo tak něco.

Původní myšlenka byla, že bych udělal cosi jako fanouškovský web o Janu Sternovi a jeho knihách/textech. Ale pak mi došlo, že je nesmysl dělat stránku o Sternovi bez Sterna a že mu napíšu, jestli by třeba neměl o něco takového zájem. Což je samozřejmě ta základní a nejdůležitější otázka, zda byste vůbec něco takového chtěl mít a jestli byste to považoval za přínos.

Co se mě týče, web bych vytvořil kompletně sám a zařídil všechno kolem toho. Dalo by se tam vymyslet prakticky cokoliv, co byste chtěl. Od seznamu knížek a odkazů na knihkupectví, kde se dají koupit, přes nějakou část typu “O mně” až po nějaký úderný obrazový symbol v hlavičce toho webu (něco patřičně regresivního, aby to lidi zaujalo a mohli na to civět o polední pauze v práci). Když to dobře půjde, mohli bysme být za nějakou dobu (tak do jednoho roku) první v Googlu na výraz “jan stern”.

Samotný web bych asi rozjel na systému WordPress, který má velmi příjemné uživatelské prostředí a určitě byste se v té části, která se týče vkládání obsahu, pak dokázal orientovat i vy sám, tudíž byste mohl dle libosti upravovat na tom webu texty, přidávat nové stránky apod. S tím už bych vám pomohl a naučil vás to, při tvorbě obsahu bysme samozřejmě spolupracovali, to by bylo v zásadě na vás, co by na těch stránkách všechno bylo.

Koukal jsem na domény a janstern.cz, o kterou by nám asi šlo v ideálním případě, a je volná (lze samozřejmě i cokoliv jiného, jako janstern .eu, .info, .net, ale .cz je kvůli vyhledávačům určitě nejlepší). Koukal jsem na Wedos (hosting.wedos.com), kde mají doménu janstern.cz za 150,- Kč, plus 350,- Kč za webhosting, což je ve výsledku necelých 500,- Kč na ROK. Toť veškeré náklady, o zbytek (nahození samotného webu, nějakou tu optimalizaci pro vyhledávače atd., zkrátka o práci na tom webu) bych se už postaral.

Smyslem by podle mě mělo být ještě o trochu víc přiblížit lidem to, o čem píšete a udělat ze jména Jan Stern na internetu o něco větší brand. Byť marketing nemáte špatnej, protože ty texty se mezi lidi dostávají i tak (skrz různá média typu A2 nebo toho Nového Prostoru) a knížky se taky prodávají. Ale to už by bylo hlavně na vás, co byste s tím hypotetickým webem janstern.cz chtěl udělat a na co byste ho chtěl využít. Možné je v zásadě vše, co vás napadne, kromě věcí, které by bylo potřeba naprogramovat (jako třeba nějaké aplikace, které by automaticky odebírali feedy z Blistů apod.).

Zkuste se nad tím zamyslet, jestli byste o něco takového vůbec stál a jestli by to podle vás mělo smysl. Osobně bych s vámi na něčem takovém pracoval rád.

Pokud chcete získat nějakou představu o tom, co jsem vlastně zač, tak asi ideálně doporučím svůj blog: http://mordemy.info/

Psychoanalýze zdar!

S pozdravem,

Mordemy

 

———-

Od: Jan Stern
Datum: 3. května 2012 13:50
Komu: Mordemy

Vážený pane Šveci (aspoň doufám, že jsem vygoogloval správně vaše jméno:-),

děkuji moc za zajímavou nabídku či nápad na internetové stránky. Pokud se do toho chcete pustit, máte samozřejmě moje svolení. Pokud by to šlo nějak kapitalizovat (o čemž dost pochybuji), čímž míním nějaké ty bannery atd., zisk bych samozřejmě plně ponechal vám. To by ovšem bylo možné jen asi tehdy, kdybyste měl celou sérii různých internetových stránek (takhle myslím fungují stránky pana Štampacha, oni mu stránky provozují, nabízejí tam inzerci pospolu s mnoha dalšími stránkami a on ovlivňuje jen obsah). Já bych mohl pro stránky zajistit odkaz na stránkách nakladatele. Nějaký obsah bychom také vymysleli, již nějaký čas mi ostatně vrtá hlavou taková věc – jakýsi základní slovník či přehled toho, co vlastně tvrdím. Ač se to totiž nezdá, věřím, že jde o jakž takž konzistentní doktrínu, což ta esejistická formu trochu zastírá. Navíc mám jako každý autor trochu obavu, že mě lidé dost špatně chápou. Tak třeba tohle by tam mohlo být, napadá mne.

V téhle souvislosti mne napadá ještě jedna věc, byť trochu vzdálená vašemu původnímu dotazu. Dle vašich slov se zdá, že se v otázce moderních technologií orientujete mnohem více než já, možná byste tedy dokázal jaksi sehnat onen software pro výrobu elektronických knih (myslím, že jsou dva nejrozšířenější formáty), a pak bychom se mohli pokusit o prodej elektronických verzí mých knih. Nakladatel prozatím elektronicky vydal jen posleddní knihu Černé libido. Pokud byste softwarem již disponoval, nebo ho dokázal zdarma jaksi získat, museli by být náklady na výrobu takové elektronické knihy minimální, přesněji v podstatě nulový, a každá prodaná kopie by tudíž přinášela značný zisk, zvláště pokud by byla prodávaná přes ony stránky. (Ten bychom mohli dělit třeba fifty-fifty) Ale i přes Kosmas, který by si jistě minimálně půlku vzal, by to dávalo určitě smysl, uvážíme-li ony potenciálně nulové vstupní náklady. Samozřejmě, pokud by to předpokládalo nákup drahého softwaru, nemá to cenu, ta literatura je jen velmi okrajová, obzvlášť v posledních letech.

Jan Stern

  

———-

Od: Mordemy
Datum: 3. května 2012 19:28
Komu: Jan Stern

Dobrý den,

nu, je to teprve nedávno, co jsem “rozpojil” Mordemyho s “váženého pana Švece”, tudíž to na internetu holt ještě na spoustě míst zůstalo – sice jsem všechny ty účty na různých sociálních sítích apod. promazal, ale Google si (prevít jeden) pamatuje ledacos. Jinak teda googlit výraz “Petr Švec” (tím spíš “vážený Petr Švec”) naštěstí nemá moc smysl, protože žádný z těch X Šveců píšících na idnes a do různých IT týdeníků, skutečně nejsem já a nikde na internetu jako Švec nevystupuji (vyjma jednoho psycho časáku, do kterého jsem napsal nedávno pod svým jménem [Mordemyho mi nezvali] dva anti-tematické články a vzápětí jsem rezignoval s tím, že aktuálně nemám intelektuální fondy na to tam těm šílenejm schizoidům něco bořit). On totiž Mordemy může fungovat jako symbol (Mordemy může být šamanská maska), ale Švec je prostě furt jenom Švec (je tam ta hra na to, že je za tím cosi tvrdě reálnýho). Tak i proto jsem se do toho mailu podepsal jako Mordemy.

Nuže, k tomu podstatnějšímu:

“…základní slovník či přehled toho, co vlastně tvrdím…” – ano, to je přesně ono, něco podobného jsem měl původně na mysli. Říkal jsem si, že znovu od začátku přelouskám vaše knihy a udělám z toho na ty stránky nějaký jakože výcuc. Sám bych něco takového rozhodně uvítal, protože v tom všem asi ještě stále relativně dost plavu (jak co se týče samotné psychoanalýzi, tak co se týče Sterna). “Kdysi” pár let zpět jsem četl “Média, psychoanalýza a jiné perverze” a vím bezpečně, že si to musím přečíst znovu, protože tenkrát jsem z toho pochopil tak polovinu (byť to bylo jedna z prvních “osvícených” knih, co jsem četl). No a pak teda třeba rozlousknout, jak se liší v přístupech jednotliví psychoanalytici (Freud, Lacan, Kleinová…) a jak to vidíte vy sám, to je vůbec oříšek (zvlášť když se s nikým z nich úplně neschodnete, ale přesto z každého z nich do určité míry čerpáte; byť Freud je prostě Frued). Takže jo, základní vizi máme zřejmě shodnou.

eBooky – na rovinu říkám, že v tomhle se až tak moc nevyznám. Ale samotná “výroba” eBooku rozhodně nepotřebuje žádný sofistikovaný finančně nákladný software. Stačí si vygooglit něco jako “How to make your eBook” a naskáčou vám tuny odkazů s návody typu “jak si vyrobit vlastní eBook s nulovými náklady”. Kromě toho vím o pár lidech, kteří už něco takového dělali a mají stránky, na kterých prodávají svoje elektronický knížky (ať už je jejich obsahem cokoliv). Buď bysme teda použili nějakou webovou službu, která ten eBook “profesionálně” vyrobí (koukal jsem, že to stojí asi tak 10 dolarů) nebo bysme to udělali sami (určitě bude někde nějaká free služba). Ale rozhodně by to udělat šlo (s naprosto minimálními náklady). Každopádně taky bych řekl, že jediný, kdo do toho bude nějak šťourat, bude nakladatel, kterému se možná nebude úplně zamlouvat, že byste chtěl na svých vlastních stránkách distribuovat své vlastní knihy, které byste zároveň prodával v knihkupectví. Ale to už je pak na komunikaci s Kosmasem, udělat krok směrem k vlastní distribuci vlastních knih je rozhodně krok správným směrem a ten smysl to jednoznačně má.

Co se týče nějaké monetizace těch stránek, tak jednak jak sám správně říkáte, nemá to tak úplně potenciál, ale hlavně mi je osobně dost proti srsti “prasit” web o Sternovi a psychoanalýze nějakými reklamními banery a snažit se na tom trhnout pár stovek navíc. O tohle mi skutečně nejde a peníze jsou to poslední, co by mě v tomhle případě zajímalo. Nebo ono to je ještě trochu jinak – osobně mám s penězi trochu problém v tom smyslu, že se jich “bojím”. Přesněji pochopil jsem, co jsou ve skutečnosti peníze (jakej to je shit), pochopil jsem, že jsou to hovna, pochopil jsem tam tu analitu, ale místo toho, abych to prostě přijmul a nějak s tím začal pracovat, tak jsem celej ten koncept peněz odvrhnul ve stylu “Fuj, peníze jsou sračky, já se ve sračkách patlat nebudu.” No, nemusím být Freud, abych věděl, že je to stejně nefunkční jako se v těch sračkách koupat a kupovat si drahý auťáky a značkový oblečení a barák s bazénem, ale to je prostě jen jedna z věcí, se kterejma se teď snažím vypořádat. Každopádně do práce na webu janstern.cz bych se rozhodně nepouštěl proto, abych na tom vydělal prachy.

Jinak já sice osobně nejsem přímo webdesignér nebo programátor nebo tak něco, nejsem zaměstnanec žádný internetový firmy a v zásadě ani nejsem “na volné noze”. Je mi 23, aktuálně trávím čas v shitský práci, z který chci vypadnout, a tak se snažím učit “dělat weby” a to do té míry, abych se tím jednou (co nejdřív) mohl začít živit. Tzn. nejsem přímo profík a kdybyste si zadal, že chcete udělat web janstern.cz od nějaký webdesignerský firmy, tak říkám rovnou, že ten výstup by byl trochu jinej level.

Na stranu druhou do tohohle prostě jdu srdcem a tu práci na tom bych si vyloženě užíval. Nehledě na to, že se to budu snažit směřovat na to, abyste si třeba ty texty byl schopen vkládat na ten web sám (a nebyl ve všem závislej na mě), protože ten interface toho “informačního systému” je složitostí někde na úrovni Facebooku – ty věci, co k tomu člověk potřebuje, jsou přehledně seřazený do pěti ikonek a pomalu i ten Word je složitější na zvládnutí. Z vašeho mailu (a koneckonců i z vašich knih) mi došlo, že nejste úplně fanda informačních technologií, ale tohle bych s trochou trpělivosti naučil i svojí babičku.

Nicméně opakuju znovu, že o ty peníze tu nejde, pokud bych chtěl dělat web s “bannerama” a inzercí, tak mířím na úplně jiný téma, než je psychoanalýza (tohle je pro reklamu extrémně nevhodná oblast). Jo a teda každopádně majitelem tý domény janstern.cz a celýho toho webu byste byl oficiálně vy – je nesmysl, abych to psal na sebe (zvláště pokud si tu doménu a hosting sám zaplatíte).

Nu, v tuhle chvíli mě nic dalšího nenapadá, snad jsem zase o trochu víc osvětlil, jak bych to viděl. Snad ještě dodám, že ten web by byl dynamickej, vůbec se není potřeba omezovat v myšlenkách a naprosto není potřeba mít od začátku jasnou vizi, co by tam mělo být a jak by to mělo vypadat. Ve chvíli, kdy se to nahodí, bude tam holý nadpis a vpravo sloupeček s dvěma odkazy, toť vše. Pak už se přímo na ty živé stránky stisknutím tlačítka vkládá, co je potřeba a cokoliv je potřeba se zase maže. Není se potřeba bát, že jako “teď tam tohle dáme a už to tam bude napořád” nebo “když tam vymyslíme tohle, tamto už tam být nemůže”. Měnit lze v zásadě cokoliv přímo za chodu, včetně toho, jak to bude celý vizuálně vypadat a jestli bude web červenej nebo modrej. Když byste se za 2 roky rozhodl, že je všechny texty potřeba smazat a že se tam místo toho přes celou obrazovku dá velká kresba orálně-análního démona, tak i to je relativně snadno možný udělat.

Kdyby vás cokoliv (ne)technickýho zajímalo, tak se samozřejmě ptejte.

Petr Švec aka Mordemy

 

———-

Od: Jan Stern
Datum: 9. května 2012 13:28
Komu: Mordemy

Srdečně Vás zdravím,

základní slovníček bych samozřejmě vytvořil, i když by to asi nebylo hned. Ale máme čas. Nicméně, co se týče textů, myslím, že by bylo vhodné, abych je nevkládal já, aby stránky patřili jednoznačně, přiznaně a výhradně Vám se vším všudy, a pokud bych tam chtěl dát nějaký text, tak by to šlo přes vás. Byl bych rád, aby ty eventuální stránky, pokud vzniknou, nebyly oficiální stránky (ty bych viděl jako případně vyhrazené nakladateli, pokud by je chtěl snad někdy pro své autory vytvořit), ale fanouškovské stránky s jasným ode mne odděleným autorem. To by vám také dávalo mnohem větší svobodu, co se týče obsahu.

Co se týče mé první knihy (MPP), kterou jste zmínil, musím říct, že jsem se od ní už dost vzdálil a nepovažuju ji za dobrou. Jsou to spíše taková povrchní rétorická gesta (asi proto Vám přišla být osvícenou). Ani bych už nedovolil ji někdy znovu vydat (ne že by o to někdo stál). Za nejdůležitější dnes považuji Psychoanalýzu všednosti a Černé libido, plus některé pasáže z Psychoanalytického výkladu Bible.

Co se týče těch psychoanalytiků a jejich různých přístupů, docela dobře jsou zpracovaní na české wikipedii, s výjimkami samozřejmě. Jinak samozřejmě skvělá je Mitchellova kniha Freud a po Freudovi, která vyšla v Tritonu. Freud tam sice je zachycený špatně (tak jako všude jinde, ten se musí číst), ale ty ostatní docela srozumitelně a přehledně. Ten Mitchell také není žádné béčko, je to nejvýznamější analytik toho interpersonálního směru, s nímž sice nesouzním, ale přeci jen je znát, že má vhled (takže si může dovolit i srozumitelnost).

Co se týče peněz, tak těch se nebojte. Víte, ani Freud ani já netvrdíme, že peníze jsou hovno, tvrdíme, že DÍTĚ vnímá peníze jako hovno. Ve skutečnosti jsou peníze znak použitelný ve hře, stejně čistý (a špinavý) jako každý jiný znak, včetně filozofických úvah. Ale je jasné, že ty eventuální stránky budou nevýdělečné, takže není vlastně o čem hovořit.

Co se týče obsahu stránek, zdají se mi logické tyto ikonky:

*AKTUALITY – upozornění na nově vložené texty, některé, ty elementární, by se ani nemuseli ukládat pod jiné kolonky a být součástí jen Aktualit.

*ŽIVOTOPIS respektive O JANU STERNOVI nebo něco podobného

*KNIHY – tam by byl seznam knih, proklik na Malvern, proklik na Kosmas a možná třeba ukázka nebo vybrané krátké citáty (to je asi vhodnější, na webu nikdo nemá čas ani chuť číst). Původně jsem myslel, že by tam mohl být i jednoduchý e-shop s těmi elektronickými verzemi, ale to nechejme budoucnosti.

*SLOVNÍČEK POJMŮ – víme, o co jde, ze začátku by mohlo jít třeba o deset základních pojmů a časem se to dá rozšiřovat.

*ŘEKLI O STERNOVI – tam by mohli být ty citace z recenzí, co jsou už na stránkách Malvernu.

*EXKLUZIVNÍ TEXTY – mohl bych dát stránkám k dispozici pár esejů, které jsem nikde jinde nepublikoval.

*ROZHOVOR – mohli bychom připravit exkluzivní rozhovor pro stránky, který by jinde nebyl (dnes už ani rozhovory neposkytuji – ne že by je někdo žádal).

*PSYCHOANALÝZA – základní přehled, zpočátku možná prostě jednoduše odkazy na tu wiki

*O AUTOROVI WEBU – jakýsi váš profil, kdo jste, proč jste stránky založil, odkazy na vaše blogy atp.

To je jen takový základní nástřel, řekněme maximalistický. Ideální by byly stránky graficky jednoduché, nejlépe kombinace černé a bílé, plus třeba nějaké jednoduché logo, které bychom museli ovšem teprve vytvořit.

Zdravím

JS

  

———-

Od: Mordemy
Datum: 9. května 2012 18:02
Komu: Jan Stern

Dobrý den,

nu, jak myslíte, připadalo mi, že jedna z věcí, která by měla smysl, by bylo trochu “pošoupnout” Sterna, aby překonal svůj strach z informačních technologií. A tohle by byla docela dobrá příležitost. Ale třeba se k tomu ještě dostaneme, prostor pro to na tom webu bude. Nicméně nešlo mi o to na vás něco házet a že jako založím web a Stern ať si na tom dělá sám, já mu jen ukážu jak a budu se založenejma rukama sledovat, jak se chudák trápí s redakčním systémem a budu se smát, že mám jako web a dělá mi na tom Stern. Ve výsledku na tom tak jako tak budeme dělat oba, byť já to tam ty texty budu “klikat” a starat se především o ty technický věci na tom webu.

Dobrá, já to teda normálně napíšu na sebe, pořídím doménu a rozchodím ten web a pak tam můžeme začít házet ty texty (tedy přesněji “já tam začnu házet ty texty”, ať už texty vaše nebo něco, co vymyslím já). No a vy budete mít dobrej pocit, že od toho můžete dát kdykoliv ruce pryč, protože to vlastně ani není váš web, on to vlastně píše jen nějakej fanoušek… (jestli tu jde taky trochu o tohle)

Asi vcelku chápu, co se vám teď může všechno honit hlavou, přeci jenom mě neznáte, moc toho o mně nevíte (byť z mordemy.info se toho dá vyčíst víc, než z “reálný” prezentace mojí vlastní osoby), úplně cizí člověk vám napsal, jestli s ním nechcete společně pracovat na webu, a teď vám tady ještě dává nějaký závazky, jako že budete muset kamsi (kde to ještě ani neexistuje) vkládat nějaké texty a mořit se s něčím, o co vlastně nestojíte. No, zkrátka tomu asi dáme čas a uvidíme, jak nám to půjde nebo nepůjde.

“…byl bych rád, aby ty eventuální stránky, pokud vzniknou, nebyly oficiální stránky…” – tady akorát úplně nechápu to schizoidní snahu rozdělit to na “oficiální/neoficiální” stránky. Doména janstern.cz je ideální na promo web Jana Sterna (bez ohledu na to, kdo to jako píše a kdo to vlastní, to už je na jednu stranu věc vcelku podružná) a i kdyby nakrásně nakladatel udělal nějaké “oficiální sternovské stránky” (o čemž pochybuji), tak si nejsem úplně jistý, jestli by to nebylo tak trochu zbytečné (protože lepší doménu prostě nesežene). Proto jsem měl ten návrh, ať si to napíšete na sebe a “pro ten pocit” to máte jako svůj “oficiální web”. Je to ode mně i nápad v tom smyslu, že to je ideální cesta k tomu opustit tu pózu “nuly z pražské periferie”, kterou se snažíte zaštiťovat a která tak trochu sálá z vašich textů (což je podle mě úplně zbytečný). Ale oukej, to už si asi dovoluju přeci jen drobet moc a není fér, abych vám tu dělal psychoanalýzu a takhle na vás tlačil hned od začátku.

MPP byla pro mě vstup do světa symbolů a výkladů. Tenkrát mě totálně odrovnal výklad Červené Karkulky, dodnes vyprávím sternovský výklad týhle tradiční pohádky na potkání lidem, když se snažím vysvětlil, co je na tý psychoanalýze tak strašně moc cool. Ta osvícenost vašich knih obecně je nesporná, bez ohledu na to, jestli to tenkrát v MPP byly tak trochu kecy. Ona už jen ta samotná představa, vyložit hlubinný psychický význam české pohádky, je něco zatraceně… okrajového, co se jen tak nevidí a člověka, který se snaží pochopit, jak funguje svět a lidi v něm, prostě něco takového musí zákonitě udeřit do očí.

K těm penězům: Jo, já to samozřejmě takhle chápu, že se jedná pouze o symbol. Peníze sami o sobě jsou “reálně” zelené papírky s obrázkama mrtvejch prezidentů (alespoň v USA), tu analitu už tomu lidé přisuzují sami. Nicméně takhle je prostě konstruovaná realita a kdyby jsme měli jen to reálno (bez symbolů a hry), nezbyde nám nic (jak říká Žižek). Tedy ta síla v tom symbolu je a co se mě týče, mám ještě pořád trochu problém s tím symbolem pracovat (prostě mě to furt ještě ovládá, přestože celkem dobře chápu, co mě to vlastně ovládá).

Ten obsah bych řešil postupně. Jak jsem popisoval, není problém to tam přidávat jedno za druhym. Takže já teď v nejbližší době zařídím tu doménu, hosting, nahodím web a můžem začít pomalu řešit, co tam teda dáme.

Mordemy

 

———-

Od: Mordemy
Datum: 13. května 2012 18:33
Komu: Jan Stern

Web nahozen (viz. http://janstern.cz/ )

Je to zatím taková hrubá provizorně pracovní verze. Vložil jsem tam pár odkazů a vytvořil jsem stránky s automaticky generovaným textem, aby bylo vidět, jak by to zhruba mohlo být rozvrženo.

Barevně to může vypadat úplně jinak, stejně tak ta grafika samotná může mít jiný styl a “říz” (jinak ty lišty, tlačítka apod.). Ještě to určitě budu ladit, co se designu týče.

Obrázek v záhlaví s Velkým Mistrem a nápisem “Jan Stern | Od Freuda k Žižekovi” berte samozřejmě též s rezervou, tam může být místo toho libovolný obrázek s libovolným nápisem. To já jen, že jsem byl v dobrém rozmaru, tak jsem tam švihnul tohle :-)

Mordemy

  

———-

Od: Jan Stern
Datum: 13. května 2012 18:52
Komu: Mordemy

Je to dobré, jen místo toho Od Freuda k Žižekovi bych dal: fanouškovské stránky a přidal tu rubriku O autorovi webu. A v podstatě by to mohlo takhle zůstat. To logo ještě vymyslíme.

JS

  

———-

Od: Mordemy
Datum: 13. května 2012 20:20
Komu: Jan Stern

Mno, podle mě je nesmysl cpát přímo do záhlaví (a loga) něco typu “fanouškovské stránky”. Přinejmenším to blbě zní a vypadá to fušersky.

Navrhoval bych to “vysvětlit” přímo na té home page (na té úvodní stránce, kterou čtenář webu uvidí jako první). Tam prostě sesmolit nějaký text typu “Tohle je web o Janu Sternovi, o tom, co píše a o jeho přístupu k psychoanalýze”, z kterého by zároveň bylo jasné, že to není “Osobní web, který si píše sám Stern”, ale zároveň by to prostě nevolalo do světa “Haló všichni, poslouchejte, tohle OPRAVDU, ale OPRAVDU nepíše Jan Stern, jasný? Fakt ne! Skutečně, tohle není web Jana Sterna, ale o Janu Sternovi, tak to mějte všichni na paměti”.

Chápu, o co vám jde, ale podle mě není na místě být příliš paranoidní, tím by se akorát srážela hodnota toho webu. Pokud se na tom chcete opravdu podílet, tak tam stejně bude spousta věcí, které napíšete vy, ale je přece hloupost to tam striktně dělit a dávat k tomu vždycky modrou cedulku s nápisem “Tohle napsal Jan Stern” a oranžovou cedulku “Tohle psal Mordemy”. To by byla fakt schizoidnost par excellence.

Co mě tak napadá, tak třeba konkrétně ta sekce Knihy by tam mohla mít něco typu “Knihy Jana Sterna” a nikoliv “Moje Knihy”, takže snad opět bude jasný, jak to je. Když si vygooglíte třeba Lacana, tak podobnejch webů “O Lacanovi” existuje několik a na žádným z nich nenajdete žádný polopatický vysvětlení typu “fanouškovské stránky o Lacanovi”. Tam se prostě taky někdo sebral a udělal web, kterej na první pohled může vypadat jako by to psal Lacan sám o sobě. Lacan je mrtvej, takže není co řešit, vy jste žijící autor – ale na rozdíl od Lacana nemáte žádnej podobnej “fanouškovskej” web.

Sekce “O mně” je už úplně zbytečná, kdo je to Mordemy v tomhle případě nikoho nezajímá. Lidi se na ty stránky dostanou, protože budou v Googlu hledat výraz “Jan Stern”, budou chtít vědět, co všechno napsal a co on je zač. Bude je zajímat psychoanalýza, budou chtít vědět, co je to sakra to narcistický libido apod. Tohle prostě není blog typu mordemy.info, kde samozřejmě píšu výhradně sám za sebe a je to na tu mojí osobu navázaný a hlavní a jedinej obsah tam jsou moje vlastní články jednou za měsíc nebo za dva.

Prostě si je potřeba uvědomit, proč se ten web vůbec dělá. Když to vezmu úplně obecně, tak je to kvůli pomoci lidem. Psychoanalýza je hodně mocnej nástroj, co se sebepoznání týče, a primární by (dle mého názoru) mělo být dělat ten web pro lidi. Vy jste jednoduše jedinej přiměřeně profláknutej zavedenej českej (!) psychoanalytik, kterej se v našem prostředí vyskytuje. Ať chcete nebo ne nebo a ať vás to třeba jakkoliv děsí, tak Jan Stern je do jisté míry brand, ale “bohužel” je to (specielně na českém internetu) jedinej člověk “z oboru”, o jehož práci má vůbec smysl dělat web.

Jen pro představu, jak si stojíte na českém internetu:

Na dotaz “Václav Klaus” je na Googlu měsíčně 33 000 vyhledávání (třicet tři tisíc lidí měsíčně zadá do Googlu “Václav Klaus”)

Na dotaz “Jan Stern” je 2 900  vyhledávání.

Ale třeba na dotaz “Václav Bělohradský” jen 1 300 (!) vyhledávání (na obecnější dotaz “Bělohradský” taktéž 2900 vyhledávání).

(kdybyste si chtěl pro představu sám zjistit, jak si na netu stojí další “lidé” [vyhledávací dotazy], tak to lze tady: adwords.google.com/o/Targeting/Explorer?__u=1000000000&__c=1000000000&ideaRequestType=KEYWORD_IDEAS#search.none – stačí zadat do políčka požadovaný výraz, kliknout na Hledat a opsat kód z obrázku)

Co chci tímhle říct, že si na českém internetu nevedete vůbec špatně (až jsem se tomu sám divil). Václav Klaus je samozřejmě extrémně mainstreamový dotaz, ale on ten rozdíl 33 tisíc ku 3 tisícům je fakt dost dobrý (viz. ten Bělohradský, kterýho zná každej student humanitních studií a přitom je méně žádaný, než vy…). Prostě ono se to nezdá, ale lidi vás kupodivu docela googlí. Ale co naplat, když to hlavní, co vygooglí je stránka na wiki s jedním souvětím a pak roztahaný, nekonzistentní mix všude možně (blisty, Nový Prostor, sem tam nějaká kniha na knihkupectví Kosmas…).

Jinak je to všechno samozřejmě o komunikaci a prostě se nebojte a vyjádřete se, jak to celý vidíte a můžeme o tom diskutovat – pokud možno otevřeně. A jestliže mi řeknete, že se vám celej tenhle projekt příčí a že si prostě nepřejete, abych nějakej web janstern.cz dělal, tak se na to holt vykvajznu a nic se dělat nebude (nejsem blázen, abych to dělal vám navzdory a vy měl kvůli tomu špatný spaní, co tam proboha nějakej Mordemy kde vymyslí). Byť čistě technicky vzato od vás nepotřebuju naprosto žádnej souhlas a kdybych na web janstern.cz umístil gay porno, tak nikdo nemůže říct ani popel., tak do vlastní hlavy si srát nebudu a žádnýho podobnýho psycha se ode mě zkrátka bát nemusíte.

Mordemy

  

———-

Od: Jan Stern
Datum: 14. května 2012 11:33
Komu: Mordemy

Chápu, že slovo Fanouškovské je takové zvláštní, snad i ponižující. Možná bychom mohli nalézt nějaký eufemismus, třeba: Neoficiální. Ono rozlišení bych však považoval za zásadní, protože Oficiální stránky, je, tuším, cosi jako terminus technicus. Myslím, že je ve světě brandů, jak říkáte, kladen dost velký důraz na rozdíl třeba mezi oficiálními stránkami AC Sparta a stránkami sdružení Sparta Forever. Dokonce se domnívám, že věc má i právní souvislosti, a že ani u mtvých osob nelze jen tak vytvořit Oficiální stránky, ten pojem je vyhrazen právě jen dědicům autorských práv, tuším. Nevím, jestli by jasné upozornění, že stránky nejsou oficiální, stránky janstern.cz poškodilo, leč realita – tak jako vždy – je nemilosrdná – tyto stránky NEJSOU oficiální, čehož důkazem je i tato diskuse, která – jak jistě chápete – by u oficiálních stránek nemohla existovat, neboť by tam prostě bylo to, co chci já. Tyto stránky jsou však vaše, je to vaše dílo – proto jste také zcela přesně uvedl, že byste nepotřeboval jakýkoli můj souhlas – a proto bych za svůj klíčový vklad a apel – když už mají být jakoby o mne – považoval právě to, aby jejich status byl jasně vymezen, a také aby byl jasně označen jejich autor, a to pod svým občanským jménem. S tím občanským jménem se to může jevit jako zvláštní archaismus v dnešní době, ale právě jako freudiánovi je mi krajně podezřelé, pokud se někdo pod jakékoli dílo nepodepisuje svým občanským – chcete-li: otcovským – jménem. Právě užití občanského jména je pozoruhodným způsobem organizující a disciplinující, a každý pokus o jakýsi rebranding v sobě má vždy i cosi protioidipovského, k čemuž želbohu patřívá i záludná touha rozpustit Superego.

U té příležitosti mne napadá ještě jedna věc – patrně jsme v tom projektu stránek sloučili vlastně projekty dva, které by bylo rozumné odseparovat – stránky o psychoanalýze a stránky o mne. Uvědomil jsem si, že by bylo možná lepší vytvořit nějaké stránky o psychoanalýze jako takové – osvobozené od institucionálního zakotvení, od různých těch Institutů – které by plnily onu vámi zmíněnou evangelizační a osvětovou funkci, poskytovaly informace o té údajně děsně mocné a osvobozující disciplíně. Osobně ji tak mocnou a osvobozující nevidím, psychoanalytická terapie má své jasné limity a psychoanalýza jako způsob myšlení je jen pro poměrně specificky disponovaný typ lidí. Ale nikomu nebráním ji vidět tak, jak chce.

Existuje i druhý jasný důvod pro toto odseparování, který mi došel až nyní – nejsem totiž psychoanalytik, nikdy jsem se tak neoznačil, neprovádím psychoanalýzu, ani jsem v ní nebyl vyškolen, nejsem členem žádného psychoanalytického sdružení, nejsem dokonce ani psychologem, neřkuli psychiatrem. Bylo by velmi neseriózní snažit se, aby se zájemci o psychoanalýzu dostávali k informacím o ní přes brand Jan Stern, tedy přes značku, která s psychoanalýzou souvisí jen částečně, jaksi okrajově. Osobně jsem se vždy označoval za freudiána, abych nebyl snad obviněn z nějaké podvodné privatizace psychoanalýzy a přisvojování si snad nějaké psychoanalytické erudice. Jsem jen komunistický novinář a beletrista freudovské orientace, v něčem se navíc odchylující i od Freuda, a v mnohém se inspirující i mimo freudismus, u McLuhana, Tofflera, Marxe, Lenina apod.

Tím se dostávám k onomu logu. Vzhledem k mé komunistické orientaci mne totiž napadlo, zda by ono logo nemohlo být vytvořeno z rudé hvězdy, uprostřed níž by byla třeba bíle či žlutě písmena JS. Ale to je jen takový nápad.

K tomu googlování – myslím, že je iluzí domnívat se, že každé vyťukání Jan Stern do vyhledávače hledá skutečně mne. Je třeba si uvědomit, že můj jmenovec s háčkem je velice aktivní, politicky činný člověk, člen mnoha iniciativ, signatář Charty 77, jeden z konstruktérů Občanského fóra, člověk točící pro televizi, produkující filmy a vystupující v mnoha historických dokumentech. Navíc, jeho otec, se stejným jménem, byl také docela významnou figurou. Je logické, že patrně většina z oněch vyhledávaných Janů Sternů bez háčku hledá jeho, já také pro jistotu zadávám třeba Petr Svec, aby mi vylezli i cizojazyčné odkazy atp. Mám poměrně přesné údaje o prodeji mých knih a z nich dokážu odvodit svůj význam ve veřejném prostoru i určit jasný trend. Ujišťuji vás, že z marketingového hlediska jsou ty stránky dnes již zcela zbytečné, jen vám nechci bránit v iniciativě, která vás zřejmě baví­ a působí na vás relaxačně. Brand Jan Stern je již zcela mrtvý, mimochodem na poslední tři knihy nevyšla jediná recenze, to jen abyste byl zhruba v obraze. Z toho se odvíjí i prodejnost, pochopitelně. To jsou tvrdá data, narozdíl od pochybných google-dat.

Mimochodem, to heslo Od Freuda k Žižekovi je opravdu trochu zvláštní, pokud by se snad mělo týkat mne. Žižeka jsem nikdy moc neuznával, ani se jím neinspiroval, a ani jsem toho od něj moc nečetl. Lacanismus mi byl vždy spíše protivný. Uznávám jen Freuda, všichni ostatní psychoanalytici mne nudí k smrti, byť někdy musím užívat jejich terminologii.

JS

  

———-

Od: Mordemy
Datum: 14. května 2012 16:17
Komu: Jan Stern

Zkusím to nějak zkrátit:

Předně musím s nadšením přijmout nápad s kom. hvězdou a monogramem JS. To je geniální! U vás mě nenapadlo, že byste do něčeho takého šel, ale je to naprosto super – tohle je přesně z věcí, které tomu dodají šťávu. Paráda!

Sousloví “fanouškovské stránky” je prostě trapné. To mi evokuje dojem blogísku patnáctiletý holčičky, která píše o Tokyo Hotel. Spokojil bych se s “neoficiální stránky” nebo něco na ten způsob. Každopádně budu se snažit tu úvodní stránku koncipovat tak, aby to z toho bylo pokud možno maximálně jasné, že ty stránky jsou “neoficiální (fanouškovské)” – ale do loga to cpát nebudu. V logu (v obrázku v záhlaví) musí být jednoznačně právě něco typu té kom. hvězdy – to je něco, co tam patří. Tedy nikoliv nápis, který identifikuje druh stránek (oficiální/neoficiální), ale nápis/logo/symbol(!), který říká něco o TÉMATU těch stránek (a samozřejmě Jan Stern | cokoliv/fanouškovské stránky, je samo o sobě symbol, podobně jako je [otcovský] symbol ten Mordemy).

Identifikovat se na tom webu pod svým občanským jménem: Tohle bohužel naprosto nepřipadá v úvahu (viz. i předchozí odstavec). Dělal jsem to dřív a byla z toho tak maximálně schizofrenie. To, že píšu jako Mordemy má svůj velmi dobrý důvod a v tomhle už se asi ani teoreticky (psychoanalyticky) neschodneme – mě přijde mnohem pokrokovější být schopný přijmout ten rebranding a pracovat s ním na síti bez toho, abych se cítil blbě proto, že to jako nepíšu “za sebe”. Prostě méně řešit sám sebe a víc řešit to, co člověk dělá. Ono to “oidipovské” pak přijde samo. Pokud by psal mordemy.info Petr Švec místo Mordemyho, tak to tím akorát shodím. To samé kupodivu platí i pro “neoficiální fanouškovské stránky”. A opět, tady nikoho nezajímá, kdo to píše. Takže přes tohle, co se mě týče, bohužel nejede vlak a na těch stránkách rozhodně nikam jméno Petr Švec cpát nebudu – to by bylo kontraproduktivní a hloupé.

A jen tak pro úplnost, ty stránky by samozřejmě mohly být oficiální (tj. skutečně vaše oficiální stránky Jan Sterna; ale to jste holt z nějakého důvodu zavrhl hned v začátku). Vy sice na jednu stranu říkáte, že jste marketingově mrtvý, ale přesto nechcete oficiální web, protože co kdyby to někdy chtěl nakladatel…?

Postřeh k tomu, že ty stránky by měli být jen o Janu Sternovi a ne o psychoanalýze obecně, je určitě správný a v tomhle případě jednoznačně souhlas. Uděláme to teda čistě “O Sternovi”, tedy o vašem přístupu k psychoanalýze (čemuž prostě bude podřízeno vše, včetně definicí psychoanalytických pojmů ve slovníku apod.). Mám sice koupenou doménu psychoanalyza.com, ale na mám v plánu přesměrovsat mordemy.info (neboť výraz mordemy bohužel pro Google nic neznamená; což jsem v době, kdy jsem mordemy.info pořizoval, nijak zvlášť neřešil – nešlo mi o optimalizaci pro vyhledávače). A další web o psychoanalýze teď dělat nechci. Tudíž se shodneme na tom, že to bude čistě o “sterniánství”.

Jinak měl jsem za to, že jste k ostatním (Lacan, Žižek…) vstícnější, ale tak tím lépe, web se může trářit jako čistě “freudovský” (vzhledem k tomu, že i Jan Stern je) nebo opět, “sterniánský”. Anebo abych byl úplně korektní “o pohledu Jana Sterna na freudovskou psychoanalýzu” (abych tam reflektoval skutečnost, že jste “jenom esejista”).

Ještě krátce ke smyslu toho webu: Ne, fakt to nedělám jen jako relax. Stejně jako vy nepíšete knihy kvůli tomu, že vás to baví a máte to jako relax. Respektive tohle prostě není a nemůže být jediný důvod. Zároveň to nedělám jen proto, abych “oživil brand” jedné nuly z předměstí. Nedělám to ani striktně kvůli tomu, abych si udělal pořádek ve vlastních znalostech, co se psychoanalýzi týče. Je to totiž všechno dohromady a mnoho dalšího k tomu. Krátce řečeno, ve vytvoření tohohle webu prostě vidím HODNOTU (přestože vy tvrdíte, jak jste již dávno “mrtev”). Pro mě, pro další lidi, v ideálním případě i pro vás. Můžu se samozřejmě mýlit a ta value ta není, ale… já prostě cítím, že tam je. A to je v zásadě ten důvod, proč to chci udělat a hlavně proč to chci udělat správně a pořádně (a nemrvit to nápisama typu “fanouškovský web” v záhlaví). Prostě když už se něco dělá, tak pořádně a “kvalitně”. Ideální by samozřejmě bylo jet to rovnou jako oficiální web, to bysme tu vůbec nemuseli řešit všechny tyhle “technický” hovadiny a hodnota toho webu by samozřejmě byla o level výše. Nicméně i takhle to ten Smysl prostě má (ano, můžu se mýlit… ale to nejhorší, co se může stát, že to zapadne a Googlu, světu, realitě a knihkupectví Kosmas to bude u zadku).

Mordemy

 

———-

Od: Mordemy
Datum: 14. května 2012 18:00
Komu: Jan Stern

Ještě dodatečně k tomu Google vyhledávání a k vyhledávacím dotazům:

Jasně, to číslo je orientační, ALE dotaz Jan Štern (s háčkem) zadá do Googlu měsíčně pouhých 720 lidí. Jan Stern bez háčku má 2900. Ve chvíli, kdy máte doménu janstern.cz, tak můžete například dělat to, že (voila!) budete na tu doménu odchytávat lidi, co hledají Šterna (haha). Nebo-li i lidem, co zadají “Jan Štern” (s háčkem) a budou hledat onoho Šterna, vyskočí jako první doména janstern.cz (ono to nebude hned, jak jsem psal, počítejte tak rok). Aneb internetový marketing v praxi.

Pche, to bych se na to podíval, že je Jan Stern mrtvej brand…

Mordemy

 

———-

Od: Mordemy
Datum: 14. května 2012 18:20
Komu: Jan Stern

Zkrátka a dobře: Je věk informačních technologií a Internetu. Vy sice říkáte, že máte nějakej marketing, ale ukažte mi kde. Na netu teda rozhodně ne. A jestli jo, tak je hodně dobře schovanej. Vzdycháte, že na poslední vaše knížky se nikde neobjevila recenze a že už vás dávno nikdo nežádá o rozhovor, ale abyste sebral odvahu a šel do oficiálního webu, na to nemáte koule? To tady do mě raději valíte něco o “fanouškovském webu” a “striktně oddělených autorech”? Proč proboha? Ve chvíli, kdy budete mít vlastní web, tak ten web může kdokoliv zalinkovat (teď prostě není co linkovat – kromě konkrétních článků na konkrétních místech nebo kromě stránky na eshopu Kosmasu) a ten web se (teoreticky) může stát relativně dost profláknutej. Prostě tohle je šance!

Tak nebuďte srab a pojďte do toho!

Mordemy

 

———-

Od: Mordemy
Datum: 14. května 2012 18:34
Komu: Jan Stern

V příloze posílám pár návrhů loga. Pokud vás napadá vhodné “motto” (slogan), sem s ním. Každopádně zapomeňte na slova “neoficiální”, “fanouškovské”, “stránky”, “web” apod., to bude až pod tím logem v textu na úvodní stránce (teda to “fanouškovské” tam samozřejmě nebude… :-)

Mordemy

 

———-

Od: Jan Stern
Datum: 15. května 2012 15:23
Komu: Mordemy

Chápu, jak ta situace je komplikovaná. Pokusím se to popsat: pokud bychom tvořili oficiální stránky, byla by situace jasná – já bych byl formálně jakoby autorem všeho na tom webu (viz třeba Viewegh na svých stránkách: viewegh.cz/autor.php#1 a značka (nebo co to je) Mordemy by byl jakýsi technický správce nebo firma zajišťující provoz stránek. Tak tomu však nemůže být, neboť žádné oficiální stránky mít nechci. Pak je druhá možnost, že někdo vytvoří stránky o Janu Sternovi, jako když fanynka vytvoří stránky o Tokio Hotel. Pak však musí být jasné, že nejsou oficiální, že autorem textů není Jan Stern ani Tokio Hotel, že se jimi on (oni) nepředstavuje (nepředstavují) . Pokud chce autor takových neoficiálních stránek zůstat na úrovni patnáctileté fanynky, vytvoří ty stránky pod nějakou dětinskou přezdívkou, takže autorství textů nebude jasné a bude to jen jakýsi obvyklý blogistický blaf.

Pak ale nemůže očekávat, že ten, o kom ty stránky jsou, bude na obsahu nějak spolupracovat. On může takové stránky strpět, možná dokonce musí. Ale jistě tam nebude psát. Druhá varianta je, že záměr autora je vyšší a serióznější, pak se pod své dílo podepíše svým občanským jménem. A u takto povýšeného blogu může očekávat spolupráci jiných lidí, dokonce i toho, o kom ty stránky jakoby pojednávají a získá si tak prestiž, která stránky umístí někam do zóny mezi oficiální stránkou a stránkou patnáctileté fanynky.

Já vnímám, že tato druhá varianta je pro vás nepřijatelná. Respektuji to a dovedu si představit, že vytvoříte v rámci první zmíněné varianty (jako jakési Mordemy) stránky o Janu Sternovi s některým z těch divných podtitulů, a opravdu se mne nemusíte ptát na nějaké povolení, protože s tím musí každý veřejně vystupující člověk počítat. Pak ale budete odkázán na své vlastní síly při přípravě – a upřímně, bez jakékoli urážky, opravdu si nedovedu představit, co byste tam chtěl psát. Ať už jde o mne nebo mé knihy. Upřímně vás od takového záměru zrazuji a doporučuji celý ten projekt raději stornovat. Naopak doporučuji vytvořit onen obecný web o psychoanalýze, ten by skutečně mohl být velmi užitečný, byť by byl zpočátku spíše skromný, a já bych byl ochotný třeba vypracovat na něj pár hesel o svých vlastních pojmech.

Jinak, co se týče těch mých knih, já je mám opravdu jen jako relax a nic jiného. Prostě se tím bavím. Za žádnou z těch knih jsem nedostal jednu jedinou korunu a na nějaké lidstvo, pokrok, osvětu a podobné hovadiny se můžu vykašlat. Takže nic jiného než relax to pro mne ani nemůže být. Doporučuji vám to samé – dělat věci pro zábavu, nebo pro peníze, každý jiný důvod je na houby.

Co se týče toho mého marketingu, tak on opravdu již neexistuje (narozdíl od prvních dvou knih) a do značné míry je to zapříčiněno mým nezájmem na tom tzv. brandu pracovat. Mám v úmyslu vydat ještě jedu, maximálně dvě knihy, spíše dodatkových, a tím se ta věc pravděpodobně uzavře. Nakladatel to asi vydá a jak si to prodá, je jeho věc, já už kvůli tomu šaškovat nebudu. Proto jsem taky odmítl všechny televize, rádia apod. Prostě mě ten brand už nezajímá, já si jen vydám pro vlastní potěšení ještě jednu, dvě knihy a tím je hotovo.

Takže vidíte, že má motivace k celé věci je velmi nízká, což je pro vás dosti nevýhodné:-)

Neberte mé storno celé věci jako něco osobního. Doufám, že vás to moc nerozlobí a nedeprimuje. Věřím, že pro psychoanalýzu můžete se svými jistě nemalými schopnostmi ještě udělat mnohé.

Mějte se fajn

JS

 

———-

Od: Mordemy
Datum: 15. května 2012 16:01
Komu: Jan Stern

Situace není komplikovaná. Je naopak velice jednoduchá. Vy se to snažíte komplikovat.

To s tím jménem bohužel absolutně nechápete. Mordemy je REÁLNĚ skutečnější, než Petr Švec. To se můžete vztekat, jak chcete, ale je to prostě tak. I ta “virtuální” prezentace Mordemyho na síti JE reálnější, než Petr Švec v takzvaně “skutečném životě”. Pokud to nevidíte, tak nechápete, jak funguje Síť. To, že vy sám jste si na sebe upletl bič a Jan Stern je vaše reálné jméno, to je prostě váš problém. Nebo-li je to přesně naopak, než tvrdíte. Dětinská je snaha naprat všude svoje “občanské jméno”. Dětinské je bazírování na vlastním egu jako by to bylo něco tvrdě reálného (a nikoliv jen náš konstrukt). Je naprosto šílené, že člověk jako vy, který ve svých knihách vysvětluje, co jsou to symboly a jejich významy, dokáže bazírovat na občanském jménu (které ten symbolický význam samozřejmě nemá – o čemž to celé je) a kvůli takovéhle kravině se vykašlat na něco, co mohlo mít smysl.

Pokud píšete svoje knihy “jen tak”, jako relax (což vám ani náhodou nežeru), tak upřímnou soustrast.

“…dělat věci pro zábavu, nebo pro peníze…” Jasně, takže buď oralitu nebo analitu… no hlavně, že vám ten “oidipovský vesmír” drží pohromadě. Good job!

Po tom, co jste v týhle konverzaci předvedl (a měl jsem upřímně řečeno chuť několikrát vás poslat do hajzlu, ale pokaždé jsem se ovládl a řekl jsem si, že mu to ještě jednou po lopatě a znovu vysvětlím) samozřejmě web janstern.cz na truc vytvořím a budu ho udržovat. Uvidím, jestli se mi tam podaří vymyslet nějaký výstižný vtip na vaši osobu nebo tak něco, budu muset ještě popřemýšlet, ale janstern.cz protlačím na první místo v Googlu, i kdyby to mělo trvat pět let, to se spolehněte :-)

To, že se něčeho bojíte je ok, ale to, že se takhle sráčsky zašťiťujete kravinama jako je “občanské jméno” a nejste schopnej otevřeně komunikovat, to je fakt na pěst. A snaha zahrát to celý do autu, že vy vlastně “jen píšete o psychoanalýze”, že jste “jen esejista”, že “je to jen marketingově mrtvá zábava a relax” je už úplně dementní. Chápu, že se možná cítíte jaksi odhalen (což samozřejmě popřete a vysmějete se mi s tím, že si hraju na psychoanalytika), ale to je prostě něco, co si musíte vyřešit sám se sebou a necpat mi vaše vlastní obrany v každým mailu.

No nic, tahle výměna měla pro mě osobně brutální hodnotu, protože není nic lepšího, než když se člověku podaří demaskovat jeden z vlastních “otcovský vzorů”. Takže v zásadě “díky”. Ačkoliv to byl fakt boj a nasranej jsem konstantně od začátku týhle naší ultimátně schizoidní výměny názorů.

Mějte se, hodně štěstí v dalším psaní a blablabla (dosaďte si libovolnou frázi).

Podepsán

Pan Občanské Jméno

 

———-

Od: Jan Stern
Datum: 15. května 2012 16:25
Komu: Mordemy

Mohu vás ujistit, že je mi upřímně jedno, co je na prvním místě na Googlu, stejně jako je mi naprosto lhostejné, jak funguje Síť. Považuji za komické, že někdo, kdo o mne nic neví, nechápe ani zbla z mých textů, ani nerozumí byť jen základům psychoanalýzy, chce vytvářet stránky o mne, leč i to je mi lhostejné a máte pravdu, ano tohle je asi ta Síť. Hromada keců lidí vašeho typu.

Napište tam cokoli. Podepíšete-li se raději přezdívkou, bude to ve vašem případě asi přeci jen rozumné.

Od počátku naší komunikace jsem se ničeho nebál, jen jsem se pokoušel vám nějakou civilizovanou formou sdělit, že nechci, abyste vytvářel mé oficiální stránky.

Zároveň vás musím varovat, že budou-li vaše stránky jako oficiální vypadat, podniknu adekvátní právní kroky.

S pozdravem

Jan Stern

 

———-

Od: Mordemy
Datum: 15. května 2012 18:12
Komu: Jan Stern

Pokud budete podnikat “adekvátní právní kroky”, s radostí vám pošlu své občanské jméno, adresu trvalého bydliště a číslo mých spoďárů.

S pozdravem,

Mordemy

 

———-

Od: Jan Stern
Datum: 18. května 2012 13:03
Komu: Mordemy

Jestli si myslíš, ty zkurvenej nácku, že nevím, kdo jsi a kde bydlíš, tak se moc pleteš….

  

———-

Od: Jan Stern
Datum: 18. května 2012 13:37
Komu: Mordemy

Co taky čekat vod zkurvenýho Brňáka, patříš do plynu ty i celá tvoje zdegenerovaná famílie

  

———-

Od: Jan Stern
Datum: 18. května 2012 14:20
Komu: Mordemy

A ještě něco si do toho rozhovoru doplň tohle: seš jenom hovno z vidlákova, tvoje máma byla stoprocentně cikánská štětka a jen to vysvětluje, že tě okamžitě neuškrtila, jakmile jí ze smradlavý kundy vylezlo něco takovýho, jako si ty.

  

———-

Od: Jan Stern
Datum: 18. května 2012 14:23
Komu: Mordemy

Uvidíme, jak budeš vtipkovat, až ti budu stahovat nehty kleštěma

 

———-

Od: Jan Stern
Datum: 18. května 2012 14:30
Komu: Mordemy

A nejsem žádnej levicovej publicista, ale revoluční KOMUNISTA, ty rychnovský podprase

  

———-

Od: Jan Stern
Datum: 18. května 2012 14:33
Komu: Mordemy 

A taky ti můžu konečně říct, co si myslim vo celý tý zkurvený psychoanalýze: je to jenom hromada žvástů pro pár zakomplexovanců. Používám to jenom proto, abych si dělal prdel z buržoazních hoven, jako seš ty. Je to celý jeden velkej fór, ty kokote!!!

  

———-

From: Jan Stern
Date: 2012/5/18
To: Mordemy

Přijde den, zúčtujeme spolu!

 


Pozn. by Mordemy: Stern naposílal během následujících dnů a týdnů ještě další desítky emailů, které se všechny nesly ve stejném psychopatickém duchu. Pro představu napsal například “podřezat krky všem pravicovejm  kurvám!!!”, “LENIN – STALIN- MAO !!!!”, “chcípni nácku”, “zdechni nulo” a moje nejoblíbenější “Si míň, než farářovo hovno” .

Má poslední emailová reakce na Jana Sterna byla  výše zmíněná poznámka o spoďárech (15.5.).